logo

Hani perime
organike dhe lengje

Dobishme per perime

Byrek me kungull

Sweet byrek me kungull kungull

byrek Sweet kungull. Pergatitja. Recete. Byrek tradicional per falenderim dhe Halloween Shih gjithashtu: Shih gjithashtu:

Ju mund te beni nje "te shpejte", version i kungull byrek, duke perdorur te gatshme kuadrin e brume dhe konservuar pure e kungull. Ketu une i pranishem recete e byrek me kungull qe mund te behet me kungull te fresketa apo te konservuar. Vini re se byrek ngjyre te plotesoje varet nga ngjyra e kungull. Kungull me mish te ndritshme te thelle-portokalli eshte te shikoni me e dobishme dhe e bukur ne torte dhe supe. Me pelqen me Muscat kungull kungull batternat. Shih Klasa Master:

8 luge vaj i rafinuar perimeve 1 / 4 luge caji kripe Nese ju nuk duan te merren me brume, perdorimit te gatshme formen e nje brume byrek ( Nje e vogel byrek me kungull shell ok.1 kg (ose 1 mund te hene pure 400 g) 2 vogel 1 1 / 2 luge kanelle 1 / 4 luge caji pluhur arremyshk 1 / 4 luge caji fresketa apo te thate

1 / 4 luge caji karafil terren 1 luge ekstrakt vanilje 1 / 4 luge caji kripe Ketu kam bere nje torte nga e para. Vete bere brume per plotesimin e kornizes dhe pumpkins ndritshme

Pritini kungull ne kater pjese, te paster fara (ato mund te jene te thata ose te digjen ne furre dhe e perdorin ate me vone.) Kungull Obmazhte chertvertiny me vaj perimesh dhe vendin e tyre te shkurtuar kungull ne nje flete pjekje. Piqni ne furre ne 200 grade C per aq kohe sa kungull behet bute.

Sweet Pie pumpkins nga mishi kungull

kungull nuk duhet te skuqura qellimin tone - per te bere me te lehte per te procesit. Ndersa kungull ne furre, te beje nje tepsi. Mix perberesit per mikser brume me te bashkengjitni skedare per nje test ose nje pirun deri sa te qete. Brume rezultojne ne nje raund te ngrohjes-rezistente Vendos tepsi me anet te ulet dhe u perhap ne menyre te barabarte ne anet dhe formen, shtrihen dhe zbutjen me gishtat tuaj. Bashkangjit brume ne buze te formes ne menyre qe ajo ruan formen kur pjekur.

Vendos brume ne formen e nxehte para furre per 5 minuta, brume solidified. Hiq kungull nga furra, hiqni lekure nga ajo (tani eshte e lehte per te marre). Kungull Pulp Vendoseni ne nje tas dhe butesisht perzierje me nje mikser me perberes te tjere per plotesimin. Hidh perzierje ne brume dhe piqem per 30-40 minuta. ne nje temperature prej 200 grade C. Per te kontrolluar disponueshmerine ne qender te tortes: mbushje te trash pak.

Byrek me kungull Gati ftohte dhe ftoh per disa ore. Byrek ne frigorifer pak te trashe. Sherbyer dhe per te ngrene byrek me kungull me krem ??te embel whipped ose thjesht e gabuar.

: Oksana Jeter Bazuar ne materialet e www.countrysideliving.net

Postime Related:
  1. Lagenariya
  2. patellxhan

mish, kungull patellxhan, lagenariya, kungull

links(1); ?>
Get_Links(); ?>

links(1); ?>

Copyright domate.asert.info All Rights Reserved

Rriten perimet e tyre